Eugenija Bujak in Jan Tratnik nova državna prvaka v kronometru

Letošnje državno prvenstvo v cestni dirki in kronometru gosti Koper in prav danes se je odvajal kronometer, ki ga je dobil Jan Tratnik v ženski kategoriji pa Eugenija Bujak.

Trasa kronometra je bila speljana ob obali na zaprti cesti za motorni promet med Koprom in Izolo. Štart je bil v starem središču Kopra obrat pa je sledil tik pred Izolo.

Člani ter mlajši člani (do 23let) so vozili na 31.5km dolgi trasi kar je pomenilo 3 kroge do Izole in nazaj. V Ženskih kategorijah elite in do 23 let so vozile dva kroga skupaj 21.2km.

Od leve proti desni: Jan Polanc, Jan Tratnik, Tadej Pogačar. Foto: RTV Slo mmc

Zmago v moški elite kategoriji je osvojil Syuk Jan Tratnik pred Janom Polancem in Tadejem Pogačarjem. V ženski kategoriji pa je zmago osvojila Eugenia Bujak prej Uršo Pintar ter Urško Žigart.

Povezava do posnetka prenosa v živo

V nedeljo sledi še cestna dirka, ki se bo za starejše mladince, ženske elite ter U23 (103km in 990m) pričela ob 9 uri v Kopru, za mlajše mladince in starejše mladinke okvirno ob 11uri (69km in 660m) ali 10 minut po končani dirki za starejše mladince, ženske elite ter U23 ter ob 14 uri štart moški elite ter U23 (172km in 1650m).

Dolžina kroga je 17.2km ter 165m višinske razlike.